sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
Sistem Ortaokulu
Sistem Ortaokulu
Foto Galeri
Veli Görüşme Gün ve Saatleri
Rehberlik
Sınav Takvimi
Etkinlikler
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Rehberlik

İlkokulu bitirip beşinci sınıfa başlayan öğrenciler yavaş yavaş ergen öğrenciler olmaya başlamışlardır. Artık sınıf öğretmenleri yoktur. Her dersin öğretmenleriyle tanışırlar. Ders çeşitlilikleri artmıştır.

Deneyimli rehber öğretmenlerimiz bu bölümde çocuklarımızın hem kişisel gelişimlerini izlerlerken hem de branşlara karşı olan ilgilerini belirlerler. Yine bu yaş grubu öğrencilerimizin, resim müzik ve farklı spor dallarına karşı olan becerileri de artık daha kesin gözlenebilir durumdadır. Farklı kulüplerde görevlendirilen öğrenciler sevdikleri alanlara yönelip kendi yeteneklerini görmeye ve müsabakalarda görevler alarak becerilerini keyifli yaşam biçimine dönüştürmeye başlarlar.

Yedinci ve sekizinci sınıfa yükselen öğrenciler bir taraftan da katılacakları sınavlara hazırlanmaya başlarlar. Sekizinci sınıfta ise bu hazırlıklar artık iyice yoğunlaşır. Sınav yaklaşırken hafta sonlarını da okulda geçiren bu öğrenciler bol bol soru çözerek lise giriş sınavlarına rehber öğretmenleriyle birlikte mükemmel bir hazırlık dönemi geçirirler.